Tým

IMG_20210919_114313

Veronika Šancová

Veronika Prototýpky založila, je jejich předsedkyní a taky manažerkou, fundraiserkou, lektorkou, metodičkou, účetní, technickou podporou, autorkou článků, skladníkem a uklízečkou (velkou výhodu spatřuje v tom, že je od dětství hyperaktivní:-)). Má za sebou přes 20 let podnikání, je spolumajitelkou IT firmy a dlouhé roky se vyskytuje v různých rolích v mnoha vzdělávacích projektech. Nejraději pracuje přímo s dětmi a posouvá startupové skupinky.

PROTOTÝPCI_Dolní_benešov_1 (1)

Kateřina Děkaníková

Katka k životu nutně potřebuje dělat věci, které mají smysl a vyrábí pohodu a srandu na počkání. Tohle nastavení si nosí do škol, kde jako lektorka projektových dnů pomáhá vyrábět malé prototýpky. Katka má za sebou dlouholeté ředitelování velkého střediska volného času, takže se od ní učí i velcí prototýpci. Pomáhá s rozvojem organizace – píše grantové žádosti, komunikuje se školami, umí skvěle sbalit lektorský kufr a ještě nikdy nezapomněla zalít kytky. 

IMG_4752

Zuzana Večeřová

Zuzka donutila svoji rodinu obětovat šatnu, aby mohla mít vlastní dílnu. V dílně ji baví se v prvé řadě zamknout 🙂 a dřív si v ní špinila ruce malováním, betonováním a všemožným kutěním. Na to teď s Prototýpkama ale nemá čas, protože připravuje metodiky, pracovní listy a všemožné kvízy. No a navíc potřebuje trochu větší výzvu než je malá domácí dílna – právě zabydluje naši Protocoolnu v Kumstu, aby se mohla vrátit ke „špinavé práci“ s dětma s pořádným zázemím.

IMG_4260 (1)

Tomáš Hájek

Tom je v prvé řadě muž:-) a ani nechceme domyslet, co by se stalo, kdyby nevyvažoval náš jinak ryze ženský tým. Tom je z podstaty prototýpek – přes dvacet let se živí fotografováním a novinařinou, cestuje, vrtá se v hodinkách, natáčí videa, lítá s dronem, umí všechno opravit, smontovat, vyřešit, energicky lektoruje děti i učitele a ještě je s ním sranda. Kromě nás holek se Tom kamarádí ještě s roboty, kteří ho na rozdíl od nás poslouchají na slovo.

109708585_3297106977181447_956228747475760956_o

Barbora Jeřábková

Jestli jste někdy slyšeli termín multipotenciál a nevěděli jste přesně, co si pod ním představit, tak Barča je ukázkový exemplář – je totiž učitelkou, výtvarnicí, hudebnicí, žonglérkou, milovnicí dětí, ježků a čokolády. Tvoření nutně potřebuje k životu a když ji něco nadchne, tak nejí, nespí a nečůrá 🙂 A protože umí přirozeně kombinovat fyzické, výtvarné, hudební a digitální tvoření a vtáhnout do něj děti i dospěláky, tak Barču potkáte na mnoha prototýpčích workshopech a webinářích jako lektorku. Hlavu vám rozmotá třeba s jejím milovaným Orgpadem.

ondrej_cach

Ondřej Cach

Ondra je prototýpčí IT guru – postavil a spravuje web, pomáhá s grafikou a propojuje všechny možné systémy tak, aby byla naše práce co nejefektivnější. Studuje Fakultu informačních technologií na ČVUT. Je machr na šachy, hraje na klavír a je jedním z důvodů, proč Veronika s Prototýpky začala. S Ondrou totiž na reálných projektech spolupracuje už od jeho 13 let a oba se na tom hodně naučili. Jo a Ondra je samozřejmě taky muž, ale zatímco my se družíme v Brně, on nám pomáhá z Pardubic nebo z Prahy.

ivona_sedlakova

Ivona Sedláková

Ivka je pozitivní bytost s přirozeným vztahem k dětem. Studuje speciální pedagogiku, pracuje jako vychovatelka na základní škole a po letech práce na rozmanitých podnikavých i vzdělávacích projektech se našla v mindfulness (všímavosti). Právě linku seberozvoje, schopnosti relaxace a všímavosti k sobě i k okolí Ivka u Prototýpků rozvíjí. Svět mindfulness šíří do světa skrze FB stránku ŽIVOt, pořádá vlastní workshopy a její specialitou jsou otužovací seance v ledové řece – brrrr 🙂

david_jerabek

David Jeřábek

David je prototýpčí lektor DJingu, což je ukrutně oblíbená disciplína. Není to žádný teoretik – už na gymplu s kamarády založil drum’n’bassovou a promotérkou skupinu Mindicted Crew a jako DJ Dejfunk objíždí festivaly a kluby po celé republice. David navíc studuje, živí se jako kuchař a odhodlaně jde za svým snem provozovat vlastní hospůdku.

irena_fricova

Irena Fričová

Irena je původem programátorka, která se řízením osudu dostala k výuce IT na střední škole, kde ji bavilo propojovat digitální technologie s dalšími předměty. A Prototýpci jejích zkušeností využívají – Irena pomáhá pedagogům na našich vzdělávacích akcích nejen s IT, ale i s projektovým řízením. Irena je blázen do deskovek, miluje cestování a umí během minuty přepnout z manažerky velkého vzdělávacího projektu na NPI do elfí princezny na táboře Pikomat, který roky organizuje.

Scroll to top