Tým

IMG_20210919_114313 (1)

Veronika Šancová

Veronika Prototýpky založila, je jejich předsedkyní a taky manažerkou, fundraiserkou, lektorkou, metodičkou, účetní, technickou podporou, autorkou článků, skladníkem a uklízečkou (velkou výhodu spatřuje v tom, že je od dětství hyperaktivní:-)). Má za sebou přes 20 let podnikání, je spolumajitelkou IT firmy a dlouhé roky se vyskytuje v různých rolích v mnoha vzdělávacích projektech. Nejraději pracuje přímo s dětmi a posouvá startupové skupinky, ale nejčastěji se s ní potkáte jako s lektorkou a mentorkou pedagogů – posouvá je v oblasti podnikavosti (je certifikovaný EntreCompEdu Teacher Pioneer a Entrecomp Champion), kreativity a digi.

Kuba (3)

Tomáš Hájek

Tom je v prvé řadě muž:-) a ani nechceme domyslet, co by se stalo, kdyby hned od začátku nevyvažoval náš jinak převážně ženský tým – 3 roky trvalo než mu do Prototýpků přibyli mužští kolegové:-) Kromě holek se Tom kamarádí ještě s roboty, kteří ho na rozdíl od nás poslouchají na slovo. Šéfuje bandu Ozobotků a je certifikovaným  LEGO® Teacher Trainer. V Prototýpkách Tom energicky lektoruje učitele v tématech podnikavost, projektové řízení, lektorské a digitální dovednosti. Děti vede ve startupových skupinkách a táhne několik rozvojových projektů. Tom je z podstaty prototýpek – přes dvacet let se živí fotografováním a novinařinou, cestuje, vrtá se v hodinkách, natáčí videa, lítá s dronem, umí všechno opravit, smontovat, vyřešit a ještě je s ním sranda. 

336511002_1013519976282809_5796151623170062357_n

Zuzana Večeřová

Zuzka donutila svoji rodinu obětovat šatnu, aby mohla mít vlastní dílnu. V dílně ji baví se v prvé řadě zamknout 🙂 a dřív si v ní špinila ruce malováním, betonováním a všemožným kutěním. Na to teď s Prototýpkama ale nemá čas, protože připravuje metodiky, pracovní listy, koordinuje velký projekt pro brněnské školy a nastavuje evaluaci vzdělávacích akcí.  Kromě toho studuje na vysoké škole Sociální pedagogiku a prozkoumává zákoutí Canvy, se kterou umí nejen kouzlit naše grafické materiály, ale předává svoje zkušenosti dál učitelům i veřejnosti prostřednictvím kurzů a webinářů.

foto_vojta2

Vojta Krmíček

Vojta je sice původem ajťák, ale posledních víc než 15 let se věnuje primárně vzdělávání – je koučem, facilitátorem a konzultantem. Zkušenosti sbíral při práci se startupy kolem inovačního centra JIC, pak se studenty v prostředí univerzit, no a teď pracuje hlavně s učiteli a vedením škol. Vojtu potkáte na školení pro pedagogy – jeho tématy jsou podnikavost, projektové řízení, práce s nápadem, rozvoj talentů a silných stránek nebo leadership. Jo a Vojtu se nebojíte poslat do žádné sborovny – je to totiž ostřílený mořský vlk, vždy drží směr a bez problémů si poradí s kdejakou posádkou🤪

IMG_20230405_114534_976

Andrea Válková

Andrejčin přístup k životu asi nejlépe vystihují slova naší milované Pipi Dlouhé Punčochy: „To jsem nikdy nedělala, to mi určitě půjde.“ Andrejka ráda kreslí, maluje, tvoří všechno možné i nemožné a čím víc se ušpiní, tím líp:-). Štěstí jí přináší, když pro děti vymýšlí netradiční kreativní aktivity a pak sleduje, jak pustí uzdu svojí fantazii. Andrejka vystudovala počítačovou grafiku, ale koukání do monitoru vyvažuje sbíráním kamínků v lese. V Prototýpkách díky Andrejce vznikla pozice „ředitelka volného času“:-). Stará se o všechny akce v Protocoolně, ladí k dokonalosti náš eshop a pomáhá i s koordinací vzdělávacích akcí pro školy. Děti ji mohou zažít i v lektorské roli na kouzelnickém workshopu.

image_123650291

Lenka Jašková

Lenka je energická, flexibilní a kreativní duše s bohatým pedagogickým pozadím. Dlouho učila na základní škole, v environmentálním středisku organizovala pobyty pro dětské skupiny a teď u nás tvoří s dětmi na projektových dnech, volnočasových workshopech nebo příměstských táborech. Se svým vzděláním v oblasti arteterapie umí v dětech skrze jejich tvorbu číst jako v knize a pomáhá jim najít nejen cestu k tvoření, ale i k sobě samému. Navíc všechno to tvoření doprovází věčným úsměvem a pozitivním přístupem.

Image_20240603_093139_844

Jakub Hrdý

Kuba je nadšenec do sociálních sítí a marketingový kouzelník. Studuje podnikovou ekonomiku a management na Masarykově univerzitě a kromě toho už od 18 let podniká – je spoluzakladatelem firmy SaneStore s.r.o. Jako věčný objevitel hledá nové způsoby, jak měnit hranice možného v podnikání i v osobním životě. V Prototýpkách lektoruje děti i dospělé a ukazuje jim, jak se dělá eshop, jak postavit online komunitu, ale také jak stříhat videa, vytvářet grafiku nebo stavět Legoboty. Kromě toho si Kuba vzal pod křídla naše sociální sítě a zapojuje do nich i naše odrůstající prototýpčí svěřence. Když neplánuje další marketingový tah, běhá po horách, sbírá síly a inspiraci v přírodě.

109708585_3297106977181447_956228747475760956_o

Barbora Jeřábková

Jestli jste někdy slyšeli termín multipotenciál a nevěděli jste přesně, co si pod ním představit, tak Barča je ukázkový exemplář – je totiž učitelkou, výtvarnicí, hudebnicí, žonglérkou, milovnicí dětí, ježků a čokolády. Tvoření nutně potřebuje k životu a když ji něco nadchne, tak nejí, nespí a nečůrá 🙂 A protože umí přirozeně kombinovat fyzické, výtvarné, hudební a digitální tvoření a vtáhnout do něj děti i dospěláky, tak Barču potkáte na mnoha prototýpčích workshopech a webinářích jako lektorku. Hlavu vám rozmotá třeba s jejím milovaným Orgpadem a rozhodně musíte vidět její Youtube kanál Baruš Mima a Facebookovou stránku Poznávej svět s kreativními technologiemi.

1583590655864

Bára Dvořáková

Bára hledá cesty, jak pomocí dobré interpretace místního dědictví vzbudit v lidech lásku k místům, kde žijí a která navštěvují. Inspirovala se před 15 lety ve Velké Británii a nadšení už ji neopustilo. Práce interpretátorky ji zavedla do Národního muzea, Národního zemědělského muzea, ulic Brna, pestrých univerzitních lesů, rodiště Alfonse Muchy nebo na stezku mizející krajinou. Mrkněte na její web www.interpretujsvet.cz. Bára se zabývá také místně zakotveným učením, podnikavostí a environmentálním výchovou. Stojí i za projektem Volání Brna, který děti provází městem a současně zlepšuje jejich schopnost ho skutečně vnímat. V Prototýpkách Bára učí pedagogy, jak s dětmi objevovat města, ve kterých žijí.

Pavla Šarmanová

Pavla Šarmanová

Pavla tvoří už od dětství a ještě ji to nepřestalo bavit😊 Právě naopak – od volného umění se dostala k reklamě a nakonec k dětem. Ve středisku volného času Lužánky se s dětmi nořila do hlubin kreativity a polytechniky. No a právě to přináší i do Prototýpků v podobě kroužků, workshopů a příměstských táborů. Mimochodem, tušíte, co je to artefiletika? My jsme neměli ani páru, dokud k nám Pavla nepřišla.  Artifiletika je pedagogický směr, který se zaměřuje na prožitek při výtvarném projevu a Pavla ho právě studuje. Tak a teď jsme o něco chytřejší všichni🤓

 

ondrej_cach

Ondřej Cach

Ondra je prototýpčí IT guru – postavil a spravuje web, pomáhá s grafikou a propojuje všechny možné systémy tak, aby byla naše práce co nejefektivnější. Studuje Fakultu informačních technologií na ČVUT. Je machr na šachy, hraje na klavír a je jedním z důvodů, proč Veronika s Prototýpky začala. S Ondrou totiž na reálných projektech spolupracuje už od jeho 13 let a oba se na tom hodně naučili. Jo a Ondra je samozřejmě taky muž, ale zatímco my se družíme v Brně, on nám pomáhá z Pardubic nebo z Prahy.

ivona_sedlakova

Ivona Sedláková

Ivka je pozitivní bytost s přirozeným vztahem k dětem. Vystudovala speciální pedagogiku, pracovala jako asistentka na základní škole a po letech práce na rozmanitých podnikavých i vzdělávacích projektech se našla v mindfulness (všímavosti). Právě linku seberozvoje, schopnosti relaxace a všímavosti k sobě i k okolí Ivka u Prototýpků rozvíjí. Svět mindfulness šíří do světa skrze projekt Všímavec a Vivažena a pořádá vlastní workshopy a její specialitou jsou otužovací seance v ledové řece – brrrr 

david_jerabek

David Jeřábek

David je prototýpčí lektor DJingu, což je ukrutně oblíbená disciplína. Není to žádný teoretik – už na gymplu s kamarády založil drum’n’bassovou a promotérkou skupinu Mindicted Crew a jako DJ Dejfunk objíždí festivaly a kluby po celé republice. David navíc studuje, živí se jako kuchař a odhodlaně jde za svým snem provozovat vlastní hospůdku.

irena_fricova

Irena Fričová

Irena je původem programátorka, která se řízením osudu dostala k výuce IT na střední škole, kde ji bavilo propojovat digitální technologie s dalšími předměty. A Prototýpci jejích zkušeností využívají – Irena pomáhá pedagogům na našich vzdělávacích akcích nejen s IT, ale i s projektovým řízením. Irena je blázen do deskovek, miluje cestování a umí během minuty přepnout z manažerky velkého vzdělávacího projektu na NPI do elfí princezny na táboře Pikomat, který roky organizuje.

Scroll to top