Tým

IMG_20210919_114313

Veronika Šancová

Veronika Prototýpky založila, je jejich předsedkyní a taky manažerkou, fundraiserkou, lektorkou, metodičkou, účetní, technickou podporou, autorkou článků, skladníkem a uklízečkou (velkou výhodu spatřuje v tom, že je od dětství hyperaktivní:-)). Má za sebou přes 20 let podnikání, je spolumajitelkou IT firmy a dlouhé roky se vyskytuje v různých rolích v mnoha vzdělávacích projektech. Nejraději pracuje přímo s dětmi a posouvá startupové skupinky, ale nejčastěji se s ní potkáte jako s lektorkou a mentorkou pedagogů – posouvá je v oblasti podnikavosti (je certifikovaný EntreCompEdu Teacher Pioneer), kreativity a digi.

IMG_4752

Zuzana Večeřová

Zuzka donutila svoji rodinu obětovat šatnu, aby mohla mít vlastní dílnu. V dílně ji baví se v prvé řadě zamknout 🙂 a dřív si v ní špinila ruce malováním, betonováním a všemožným kutěním. Na to teď s Prototýpkama ale nemá čas, protože připravuje metodiky, pracovní listy a všemožné kvízy. No a navíc potřebuje trochu větší výzvu než je malá domácí dílna – právě zabydluje naši Protocoolnu v Kumstu, aby se mohla vrátit ke „špinavé práci“ s dětma s pořádným zázemím. Zuzku potkáte na veřejných akcích, na víkendovkách pro kreativní děti a taky v online prostoru jako lektorku Canvy, ve které se pohybuje rychlostí blesku.

IMG_4260 (1)

Tomáš Hájek

Tom je v prvé řadě muž:-) a ani nechceme domyslet, co by se stalo, kdyby hned od začátku nevyvažoval náš jinak převážně ženský tým. Tom je z podstaty prototýpek – přes dvacet let se živí fotografováním a novinařinou, cestuje, vrtá se v hodinkách, natáčí videa, lítá s dronem, umí všechno opravit, smontovat, vyřešit, energicky lektoruje děti i učitele a ještě je s ním sranda. Kromě nás holek se Tom kamarádí ještě s roboty, kteří ho na rozdíl od nás poslouchají na slovo. Jako robotýpek šéfuje bandu našich dvanácti Ozobotků, ale machr je především na vzdělávací sady LEGO®  – je totiž certifikovaným  LEGO® Teacher Trainer.

Pavla Šarmanová

Pavla Šarmanová

Pavla tvoří už od dětství a ještě ji to nepřestalo bavit😊 Právě naopak – od volného umění se dostala k reklamě a nakonec k dětem. Ve středisku volného času Lužánky se s dětmi nořila do hlubin kreativity a polytechniky. No a právě to přináší i do Prototýpků v podobě kroužků, workshopů a příměstských táborů. Mimochodem, tušíte, co je to artefiletika? My jsme neměli ani páru, dokud k nám Pavla nepřišla.  Artifiletika je pedagogický směr, který se zaměřuje na prožitek při výtvarném projevu a Pavla ho právě studuje. Tak a teď jsme o něco chytřejší všichni🤓

 

foto_vojta2

Vojta Krmíček

Vojta je sice původem ajťák, ale posledních víc než 15 let se věnuje primárně vzdělávání – je koučem, facilitátorem a konzultantem. Zkušenosti sbíral při práci se startupy kolem inovačního centra JIC, pak se studenty v prostředí univerzit, no a teď pracuje hlavně s učiteli a vedením škol. Vojtu potkáte na školení pro pedagogy – jeho tématy jsou podnikavost, projektové řízení, práce s nápadem, rozvoj talentů a silných stránek nebo leadership. Jo a Vojtu se nebojíte poslat do žádné sborovny – je to totiž ostřílený mořský vlk, vždy drží směr a bez problémů si poradí s kdejakou posádkou🤪

109708585_3297106977181447_956228747475760956_o

Barbora Jeřábková

Jestli jste někdy slyšeli termín multipotenciál a nevěděli jste přesně, co si pod ním představit, tak Barča je ukázkový exemplář – je totiž učitelkou, výtvarnicí, hudebnicí, žonglérkou, milovnicí dětí, ježků a čokolády. Tvoření nutně potřebuje k životu a když ji něco nadchne, tak nejí, nespí a nečůrá 🙂 A protože umí přirozeně kombinovat fyzické, výtvarné, hudební a digitální tvoření a vtáhnout do něj děti i dospěláky, tak Barču potkáte na mnoha prototýpčích workshopech a webinářích jako lektorku. Hlavu vám rozmotá třeba s jejím milovaným Orgpadem a rozhodně musíte vidět její Youtube kanál Baruš Mima a Facebookovou stránku Poznávej svět s kreativními technologiemi.

IMG_20230405_114534_976

Andrea Válková

Andrejčin přístup k životu asi nejlépe vystihují slova naší milované Pipi Dlouhé Punčochy: „To jsem nikdy nedělala, to mi určitě půjde.“ Andrejka ráda kreslí, maluje, tvoří všechno možné i nemožné a čím víc se ušpiní, tím líp:-). Štěstí jí přináší, když pro děti vymýšlí netradiční kreativní aktivity a pak sleduje, jak pustí uzdu svojí fantazii. Andrejka vystudovala počítačovou grafiku, ale koukání do monitoru vyvažuje sbíráním kamínků v lese. V Prototýpkách pomáhá s koordinací vzdělávacích akcí pro školy, stará se o náš eshop a taky lektoruje. Děti s ní mohou zažít třeba kouzelnický workshop nebo dětský startup.

ondrej_cach

Ondřej Cach

Ondra je prototýpčí IT guru – postavil a spravuje web, pomáhá s grafikou a propojuje všechny možné systémy tak, aby byla naše práce co nejefektivnější. Studuje Fakultu informačních technologií na ČVUT. Je machr na šachy, hraje na klavír a je jedním z důvodů, proč Veronika s Prototýpky začala. S Ondrou totiž na reálných projektech spolupracuje už od jeho 13 let a oba se na tom hodně naučili. Jo a Ondra je samozřejmě taky muž, ale zatímco my se družíme v Brně, on nám pomáhá z Pardubic nebo z Prahy.

ivona_sedlakova

Ivona Sedláková

Ivka je pozitivní bytost s přirozeným vztahem k dětem. Vystudovala speciální pedagogiku, pracovala jako asistentka na základní škole a po letech práce na rozmanitých podnikavých i vzdělávacích projektech se našla v mindfulness (všímavosti). Právě linku seberozvoje, schopnosti relaxace a všímavosti k sobě i k okolí Ivka u Prototýpků rozvíjí. Svět mindfulness šíří do světa skrze projekt Všímavec a Vivažena a pořádá vlastní workshopy a její specialitou jsou otužovací seance v ledové řece – brrrr 

david_jerabek

David Jeřábek

David je prototýpčí lektor DJingu, což je ukrutně oblíbená disciplína. Není to žádný teoretik – už na gymplu s kamarády založil drum’n’bassovou a promotérkou skupinu Mindicted Crew a jako DJ Dejfunk objíždí festivaly a kluby po celé republice. David navíc studuje, živí se jako kuchař a odhodlaně jde za svým snem provozovat vlastní hospůdku.

irena_fricova

Irena Fričová

Irena je původem programátorka, která se řízením osudu dostala k výuce IT na střední škole, kde ji bavilo propojovat digitální technologie s dalšími předměty. A Prototýpci jejích zkušeností využívají – Irena pomáhá pedagogům na našich vzdělávacích akcích nejen s IT, ale i s projektovým řízením. Irena je blázen do deskovek, miluje cestování a umí během minuty přepnout z manažerky velkého vzdělávacího projektu na NPI do elfí princezny na táboře Pikomat, který roky organizuje.

Scroll to top