Tým

Veronika Šancová

Veronika Prototýpky založila, je jejich předsedkyní a taky manažerkou, fundraiserkou, lektorkou, metodičkou, účetní, technickou podporou, autorkou článků, skladníkem a uklízečkou (velkou výhodu spatřuje v tom, že je od dětství hyperaktivní:-)). Má za sebou přes 20 let podnikání, je spolumajitelkou IT firmy a dlouhé roky se vyskytuje v různých rolích v mnoha vzdělávacích projektech. Nejraději pracuje přímo s dětmi a posouvá startupové skupinky.

IMG_20200220_103426-EFFECTS

Kateřina Děkaníková

Katka k životu nutně potřebuje dělat věci, které mají smysl, příběh a dělají svět lepší. Přesně to vnáší do své práce manažerky ve Středisku volného času Lužánky, do turistického oddílu, kde se stará o nejmenší děti a taky si to přinesla k nám do Prototýpků, kde pomáhá s rozvojem organizace a působí jako lektorka dětí i pedagogů. Katka rozumí zájmovému vzdělávání jako málokdo, a tak ví, že právě skrze něj se nejlíp zavádí moderní vzdělávací trendy. S Katkou je radost pracovat i jen tak být – ať vytváří strategický dokument, plánuje akce, hraje na kytaru nebo učí caparty lyžovat, vždycky je u toho pohoda a sranda.

tomas_hajek

Tomáš Hájek

Tom je prototýpek, který se přes dvacet let živí fotografováním a novinařinou. Píše články pro různé noviny a časopisy převážně o cestování. Se svou ženou Janou spravuje a plní blog www.objevimesvet.cz o cestování s dětmi. Kromě toho, že malým prototýpkům předává své zkušenosti o focení, dovede jim také vysvětlit, jak fungují sociální sítě, případně jak založit vlastní web. Na prototýpčím youtube kanále ukazuje, jak zacházet s ozoboty.

irena_fricova

Irena Fričová

Irena je původem programátorka, která se řízením osudu dostala k výuce IT na střední škole, kde ji bavilo propojovat digitální technologie s dalšími předměty. Své kolegy se snažila inspirovat k zapojení moderních technologií do výuky ještě dávno před tím, než k tomu covid19 donutil celou republiku. A Prototýpci jejích zkušeností využívají – Irena pomáhá pedagogům na našich vzdělávacích akcích nejen s IT, ale i s projektovým řízením a moderními vzdělávacími trendy. 
Irena je blázen do deskovek, miluje cestování a umí během minuty přepnout z manažerky velkého vzdělávacího projektu na NPI do elfí princezny na táboře Pikomat, který roky organizuje.

ondrej_cach

Ondřej Cach

Ondra je prototýpčí IT guru – postavil a spravuje web, pomáhá s grafikou a propojuje všechny možné systémy tak, aby byla naše práce co nejefektivnější. Studuje Fakultu informačních technologií na ČVUT. Je machr na šachy, hraje na klavír a je jedním z důvodů, proč Veronika s Prototýpky začala. S Ondrou totiž na reálných projektech spolupracuje už od jeho 13 let a oba se na tom hodně naučili.

ivona_sedlakova

Ivona Sedláková

Ivka je pozitivní bytost s přirozeným vztahem k dětem. Studuje speciální pedagogiku, pracuje jako vychovatelka na základní škole a po letech práce na rozmanitých podnikavých i vzdělávacích projektech se našla v mindfulness (všímavosti). Právě linku seberozvoje, schopnosti relaxace a všímavosti k sobě i k okolí Ivka u Prototýpků rozvíjí. Svět mindfulness šíří do světa skrze FB stránku ŽIVOt, pořádá vlastní workshopy a její specialitou jsou otužovací seance v ledové řece – brrrr 🙂

david_jerabek

David Jeřábek

David je prototýpčí lektor DJingu, což je ukrutně oblíbená disciplína. Není to žádný teoretik – už na gymplu s kamarády založil drum’n’bassovou a promotérkou skupinu Mindicted Crew a jako DJ Dejfunk objíždí festivaly a kluby po celé republice. David navíc studuje, živí se jako kuchař a odhodlaně jde za svým snem provozovat vlastní hospůdku.

20200714_103207

Zuzana Večeřová

Zuzka donutila svoji rodinu obětovat šatnu, aby mohla mít vlastní dílnu. V dílně ji baví se v prvé řadě zamknout 🙂 ale taky tam maluje, betonuje a kutí. A když vystrčí nos z dílny, tak si špiní ruce na našich akcích pro děti a ukazuje, jak bezva je, když něco děláte rukama. Kromě toho ale dokáže parádně ladit metodiky, připravuje pracovní listy a stojí za projektem PROTOTÝPCI ROSTOU VE ŠKOLE. S plným nasazením zvládá nejen prototýpky, ale co nevidět si splní i sen v podobě malé kavárničky.   

109708585_3297106977181447_956228747475760956_o

Barbora Jeřábková

Jestli jste někdy slyšeli termín multipotenciál a nevěděli jste přesně, co si pod ním představit, tak Barča je ukázkový exemplář – je totiž učitelkou, výtvarnicí, hudebnicí, žonglérkou, milovnicí dětí, ježků a čokolády. Tvoření nutně potřebuje k životu a když ji něco nadchne, tak nejí, nespí a nečůrá 🙂 A protože umí přirozeně kombinovat fyzické, výtvarné, hudební a digitální tvoření a vtáhnout do něj děti i dospěláky, tak Barču potkáte na mnoha prototýpčích workshopech a webinářích jako lektorku.

Návrh bez názvu (12)

Tereza Hrudková

Terka je odvážný dobrodruh všedních dní. Ráda se pouští do neznámých vod a taky často a ochotně vystupuje z různých komfortních zón. Je odpadlíkem z korporátního prostředí, kde na své kolegy a zákazníky roky “chrochtala” nizozemštinou. Naštěstí to umí i s češtinou, miluje tvorbu textů, copy hlášek pro radost a má za sebou spoustu článků pro různá média.  Terka byla prvním testerem prototýpčího hnízda a dnes vytváří program pro rodiče. A je u nás správně, protože ji přímo magnetickou silou přitahují multipotenciálové a kreativní osoby. 

Scroll to top