Prototýpčí akce

IMPACT HUB MASHUP VOL. 24

29. 8. 19:30 - 23:00
Impact Hub Brno

Tohle bude fičák – ve 200 sekundách, na 10 slidech vám představíme Prototýpky a zkusíme vás nalákat na naše nové projekty. Dobrá společnost dalších vystupujících i hodně pestré (a početné) publikum. Maličko se bojíme, ale zároveň se těšíme;-)

Přijďte i vy – je to zdarma a když vás nezaujmeme my, někdo jiný určitě;-) Zkrátka promarněný čas to nebude. 

Akce je zdarma, ale je třeba se zaregistrovat předem. Více info zde.

pro koho: pro veřejnost
vstupné: zdarma

KONEV – Konference k enviromentální výchově (a není to náhodou práce?)

24. 10. 2019 13.30 - 15:30
Budova ombudsmana Údolní 658/39, 602 00 Brno

Konference pro učitele zaměřená na autentické učení. Cílem akce je povzbudit pedagogy ve využívání reálných situací ve škole, odbourat obavy z toho, když děti pracují samostatně. Podstatou konference je důraz na projektovou výuku, místně zakotveném učení a smysluplnost výuky. V rámci odpoledních workshopů nabídneme inspiraci a konkrétní techniky, které mohou učitelé okamžitě použít při výuce a podpořit tak kontakt dětí s realitou.

vstupné: bude upřesněno

Příměstský tábor Prototýpci na táboře

19. - 23. 8. 2019 8:00 - 17:00
Skautská klubovna Lužánky

Během týdne nakoukneme do světa kreativity. Budeme si hrát, inspirovat se navzájem, osaháme si různé techniky a materiály, naučíme se rozvrhnout si projekt jako profíci, rozhlížet se kolem sebe a hledat reálné projekty, na kterých si kreativitu budeme brousit i doma.
Scházet se budeme na skautské základně v Lužánkách, ale půjdeme se i vykoupat a čeká nás i výlet.

pro koho: děti 5-15 let
vstupné: 2500 Kč

Prototyp a Mini Maker Faire

18. - 20. 10. 2019
Pavilon A, Výstaviště Brno

Festival Prototyp je jediný festival v Brně, který propojuje umění, vědu a technologie. Nebude chybět módní performance, audiovizuální show a stálá expozice umělců, kteří tvůrčím způsobem zapojují vědu či technologie. Součástí festivalu je sekce Brno Mini Maker Faire 2019, kde dostanou prostor novodobí kutilové a představí své projekty. V rámci sekce pro rodiny s dětmi nabídneme zábavné workshopy na rozproudění kreativity a designérského myšlení.

pro koho: 5+ s rodiči i bez nich
vstupné: bude upřesněno

Maker Faire Prague 2019

22. 6. – 23. 6. 2019
Průmyslový palác, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

Maker Faire Prague 2019 je druhým ročníkem akce, která je určena všem tvořivým a zvídavým lidem. Festival novodobých kutilů, bastlířů a vynálezců proběhne na holešovickém Výstavišti a je určen pro všechny věkové kategorie. K vidění a hlavně k vyzkoušení bude až 200 projektů, workshopů a přednášek. Prototýpci nabídnou dílnu re-plyšení. Při přešívání nepotřebných plyšáků se učíme základním designérským postupům, dívat se dovnitř věcí, budujeme řemeslné dovednosti a schopnost zaznamenání nápadu a postupu. Jo a hlavně se bavíme!

pro koho: 5+ s rodiči i bez nich
vstupné: 150–660 Kč
Scroll to top