Prototýpčí akce

Prototyp a Mini Maker Faire

18. - 20. 10. 2019
Pavilon A, Výstaviště Brno

Festival Prototyp je jediný festival v Brně, který propojuje umění, vědu a technologie. Nebude chybět módní performance, audiovizuální show a stálá expozice umělců, kteří tvůrčím způsobem zapojují vědu či technologie. Součástí festivalu je sekce Brno Mini Maker Faire 2019, kde dostanou prostor novodobí kutilové a představí své projekty. V rámci sekce pro rodiny s dětmi nabídneme zábavné workshopy na rozproudění kreativity a designérského myšlení.

pro koho: 5+ s rodiči i bez nich
vstupné: bude upřesněno

KONEV – Konference k enviromentální výchově (a není to náhodou práce?)

24. 10. 2019 13.30 - 15:30
Budova ombudsmana Údolní 658/39, 602 00 Brno

Konference pro učitele zaměřená na autentické učení. Cílem akce je povzbudit pedagogy ve využívání reálných situací ve škole, odbourat obavy z toho, když děti pracují samostatně. Podstatou konference je důraz na projektovou výuku, místně zakotveném učení a smysluplnost výuky. V rámci odpoledních workshopů nabídneme inspiraci a konkrétní techniky, které mohou učitelé okamžitě použít při výuce a podpořit tak kontakt dětí s realitou.

vstupné: bude upřesněno

BASTLFEST 2019 - Festival kutilství pro celou rodinu

15.–17. 11. 2019
VIDA! science centrum Brno

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak určitě navštivte Bastlfest v zábavním vědeckém parku VIDA!

Celé tři dny s námi můžete přešívat plyšáky, vyrobíte si krabici na nápady nebo dotvoříte vlastní tričko. Těšíme se na všechny od 5ti let :-).

pro koho: děti 5+ s rodiči
vstupné: v rámci vstupu do expozice VIDA! science centra
Scroll to top