Žonglovací workshop

Žonglovací workshop

19.11.2022 (9:00 - 12:00)
Protocoolna Údolní 19, Brno
děti 8 - 13 let + dospělí (rodiče, prarodiče)

Víkendové dopoledne, na kterém

  • si vyrobíme ty nejlepší žonglovací míčky, které si prototýpci odnesou domů
  • naučíme se základy žonglování (bez dalšího lehkého trénování doma to nepůjde)
  • si ujasníme, co potřebujeme, aby nám to myslelo a líp se nám učilo
Předchozí
Další

Žonglování je naše oblíbená disciplína, kterou provozujeme se všemi pravidelnými skupinami dětí. A proč to děláme? Protože žonglování

  • nás osvěží, takže jde o skvělý předěl mezi činnostmi nebo jako startér na začátku dne
  • propojuje nám hemisféry, takže se i dětem s nesouhlasnou lateralitou začne tvořit jako po másle, protože navléct jehlu už nebude tak těžké
  • jde o zábavnou aktivitu a my víme, že pro kreativitu je humor naprosto zásadní
  • na žonglování je krásně vidět, že trénink má význam, což se nám hodí do náročnějších projektů
  • žonglování nám přináší rytmus a relaxaci

 

Žonglování má spoustu pozitivní efektů – podívejte se, jak pomáhá žonglování s depresí nebo jak neurověda vysvětluje účinky žonglování. Přečtěte si víc na našem blogu.

 

Během 3 hodin se asi nenaučí žonglovat žádný prototýpek, ale dostane od nás domů návod (který natočíme přímo na akci) a trénink (2x 5 minut denně) bude stačit, aby do měsíce zvládl žonglovat úplně každý (většinou stačí týden). A tréninku se samozřejmě mohou účastnit i rodiče – ať už na akci nebo doma (děti jsou nejlepšími trenéry). Budete koukat, o kolik vám klesne spotřeba kafe – žonglování totiž funguje jako životabudič.

 

Samotnou akci si užijeme – žonglovat se nedá v kuse dlouho, takže budeme střídat různé činnosti, povídat si o nápadech, o mozku, vyrobíme si sadu míčků a kdo bude chtít, může si odpočinout i jiným tvořením.

 

Lektorem žonglování je čtrnáctiletý Kuba, který už dva roky učí žonglovat děti v kroužkách a na příměstských táborech své mámy, ale získal už ostruhy i jako lektor dospěláků na veřejných akcích nebo na školeních pedagogů. Samozřejmě bude na akci i dospělý dozor – Kubova máma Veronika. Kdybyste měli jakékoliv dotazy – právě na ni je směřujte veronika.sancova@prototypci.cz.

 

Akce proběhne v naší Protocoolně, která je součástí kreativního hubu Kumst – ten je kreativitou nasáklý skrz nasrkz. O tom, jak to u nás vypadá a proč jsme tak rádi obklopení kreativci se dočtete na našem blogu. Po Kumstu se projdeme a navnímáme atmosféru. Pokud bude hezky, budete trénovat na punkovém dvorku přímo pod Špilberkem.

 

Scroll to top