Větší LEGOTÝPCI – pokročilí

Větší LEGOTÝPCI – pokročilí

13.5.2023 9:00 - 16:00
Protocoolna Údolní 19, Brno
děti 10 - 15 let

Celodenní zábavný workshop v naší PROTOCOOLNĚ v Kumstu Brno bude patřit stavebnici LEGO!

A nebude to obyčejné stavění kostek. Každý dostane jednoho parťáka a k dispozici sadu LEGO Education Spike Prime, se kterou se společně naučíme pracovat. Připravené budou různé úkoly a řešení problémů. Vyzkoušíme si, jak fungují malé motory, barevné čidlo nebo třeba světelná matrice.

V naší Protocoolně…

  • budeme pracovat ve dvojicích
  • postavíme několik staveb z LEGO kostek ve výukové sadě LE Spike Prime
  • vyzkoušíme si, spolupráci, komunikaci a další důležité dovednosti
  • postavíme si uzamykatelný trezor
  • budeme prototypovat
  • robotickou rukou budeme stavět věž z kostek
  • ukážeme si praktická videa
  • užijeme si spoustu zábavy
Předchozí
Další

LEGO kostky znáte protože je vám už víc než 10 let a chcete je rozhýbat pomocí programování? Postavit si robotickou ruku? Zkusit prototypování těch správných nohou pro vítězného hoppera? Postavit si programovatelný trezor, tančícího robota nebo krokoměr? Tak to všechno můžeme zmáknout při tomhle celodenním workshopu.

Akce je určena pro děti od 10 do 15 let.

Zábavný workshop v naší PROTOCOOLNĚ v Kumstu Brno bude patřit stavebnici LEGO! Nebude to obyčejné stavění kostek. Každý dostane jednoho parťáka a k dispozici sadu LEGO Education Spike Prime, se kterou se společně naučíme pracovat. Připravené budou různé úkoly a řešení problémů. Vyzkoušíme si, jak fungují motory, tlakový senzor, čidlo vzdálenosti či barevné čidlo. Workshop vede náš velký prototýpek Tom. Čeká nás spousta zábavy!

Workshop povede Tomáš Hájek – lektor robotiky a kreativních digitálních kompetencí. Specializuje se na rozvoj robotiky, logického, informatického i divergentního myšlení. Pracuje s nízkoprahovými metodami, ale také s využitím moderních pomůcek, jako jsou Ozoboti nebo školní výukové sady LEGO Education Spike (Prime, Essential) a LEGO BricQ se zaměřením na koncept STEAM learning. Tomáš je certifikovaným lektorem Lego Certified Teacher Trainer. Původní profesí novinář, fotograf, cestovatel, kutil a multipotenciál.

Pokud máte dotazy, napište Tomovi na tomas.hajek@prototypci.cz.

 

Termín setkání: 25. února 2023 9:00 – 16:00

Kapacita: 10 dětí

Věk: 10-15 let

Místo: Kreativní Hub Kumst, Údolní 19, Brno

Cena zahrnuje kreativní program, materiál pro tvoření, pojištění, teplý oběd, pitný režim.

 

Po odeslání objednávky Vám zašleme spolu s fakturou i podrobné informace a také formulář o konkrétním dítěti, které se akce zúčastní.

Scroll to top