Start-up group

Start-up group

1. sobota v měsíci (9:00 - 16:00)
Protocoolna Údolní 19, Brno
děti 10 - 15 let

Během deseti sobotních setkání

  • nakoukneme do světa podnikání
  • při prototypování si osaháme různé kreativní techniky, fyzické materiály i digitální nástroje
  • naučíme se rozvrhnout si projekt jako profíci
  • zjistíme, v čem jsme dobří, co má smysl se naučit a jak efektivně pracovat v týmu
  • načerpáme inspiraci pro svoje vlastní budoucí projekty (nebo i podnikání)
  • a společně vytvoříme něco reálného a smysluplného
Předchozí
Další

I s dětmi lze realizovat skutečné podnikatelské nápady. Jde o náročnou, ale efektivní metodu, při které děti získávají kompetence k podnikavosti a široké spektrum znalostí.

Cílem dětského startupu je rozvíjet u dětí schopnost naplánovat projekt se všemi aspekty, ověřovat své nápady (prototypovat), pracovat v týmu a udržet si  motivaci i přes řadu překážek. Během realizace totiž přirozeně přicházejí problémy, se kterými se děti musí vyrovnávat a trénují tak svoji kreativitu v reálných situacích.

Co konkrétně se ve StartUp Group bude dít? Vyvíjet budeme komerční venkovní šifrovací hru. Budeme se snažit vytvořit produkt, který je smysluplný a současně finančně udržitelný. Naučíme se, jak si vytvořit koncepci projektu, realistický plán, jak si ověřovat naše cíle a výstupy, jak spočítat cenu produktu a marketing. Měli bychom se dostat k funkční, zábavné  a zároveň vzdělávací venkovní hře pro rodiny s dětmi.

Po cestě se naučíme spoustu nových měkkých i tvrdých dovedností, několik digitálních nástrojů včetně Shoptetu, Lean Canvas a budeme využívat i nový kumstí FabLab.

Scházet se budeme v naší Protocoolně v kreativním hubu Kumst, který prošmejdíme, nasajeme všudypřítomnou kreativitu a necháme se inspirovat lidmi, kteří jí propadli až tak, že se jí živí.

V Protocoolně budou mít děti po celou dobu přístup k rozmanitým kreativním pomůckám, materiálu a digitálním nástrojům.

Start-up group má pod palcem Veronika, které se také můžete vyptat na detaily na tomto emailu veronika.sancova@prototypci.cz.

Termíny setkání: 9 celodenních setkání – vždy 1. sobota v měsíci počínaje 1.10.  (9:00 – 16:00) + 22. a 23. října společně navštívíme MakerFaire v Brně

Kapacita: 12 dětí

Věk dětí: 10 – 14 let

Místo: Kreativní Hub Kumst, Údolní 19, Brno

Cena zahrnuje kreativní program, materiál pro tvoření, pojištění, pitný režim.

 

Scroll to top